Materiał budowlany na poddasze – wełna mineralna

Wypalana w ogromnych temperaturach wełna mineralna to doskonałe tworzywo do pracy na budowie. Idealnie nadaje się chociażby do uszczelniania i izolowania, zwłaszcza najwyższych kondygnacji i stropów, które ze swojej natury podlegają odkształcaniu, wychładzaniu oraz zawilgotnieniu. Dobrze zamontowana i szczelnie wypełniająca szczeliny pomiędzy kolejnymi pionowymi i poziomymi elementami konstrukcyjnymi wełna szklana czy skalna, jest niedostrzegalna dla użytkownika. Natomiast dla samego budynku ma kolosalne znaczenie – jest bardzo gęsta i sztywna, więc odpowiednio osadzona zwiększa stabilność konstrukcji. Na najwyższych kondygnacjach, gdzie siła wiejącego wiatru potrafi być ogromna, wełna szklana dodatkowo usztywnia strop czy dach, dodaje mu masy własnej i sprawia, że całość budynku jest zdecydowanie lepiej chroniona.

Z punktu widzenia finansów oraz ekonomii i eksploatacji takiego mieszkania czy poddasza, właściwa izolacja opracowana na etapie projektowym i później wykonana z zastosowaniem najlepszych dostępnych materiałów, pozwala uniknąć przesadnych kosztów ogrzewania pomieszczeń. Przez dach ucieka mnóstwo ciepła, a dodatkowym problemem dla mieszkańca czy właściciela takiego mieszkania może być przedostające się do środka pomieszczenia zimne powietrze oraz wilgoć.
W skrajnych przypadkach, niewłaściwa izolacja czy nieprawidłowo zamontowana tania wełna szklana, może przyczynić się do znaczących strat ciepła i nie tylko. Ponieważ tylko szczelna powłoka może stanowić barierę akustyczną, znacznie obniża się walor tłumienia hałasów i innych niepożądanych odgłosów z zewnątrz. Dobrą jakość wełny znajdziesz na ursa.pl. Przepuszczanie powietrza i wody to kłopot, ponieważ wełna z czasem sama zacznie namakać i ostatecznie straci wszystkie swoje zalety.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*