zalety domów szkieletowych

Domy w technologii szkieletowej- jakie mają zalety?

Domy drewniane, które często określane są też jako domy kanadyjskie w naszym kraju dopiero zdobywają popularność i grono odbiorców. Tymczasem, na pewno warto zwrócić uwagę na wiele zalet, jakie posiadają, które to zalety w wielu przypadkach mogą okazać się kluczowe. Oczywiście, całkowicie naturalne jest, że domy drewniane w naszym kraju raczej kojarzy się z domami letniskowymi lub sezonowymi. Wynika to z faktu, że dom drewniany trudniej jest zaizolować, a tym samym w naszym klimacie zimą lepiej sprawdzają się budynki w technologii murowanej. Co nie oznacza, że w ogóle nie buduje się domów drewnianych- w niektórych przypadkach będą one lepszym rozwiązaniem od tych murowanych. Dodatkowo, w przypadku niektórych konstrukcji kanadyjskich, istnieje możliwość zastosowania takiego ocieplenia, które może naprawdę bardzo polepszyć izolacyjność budynku i sprawić, że będzie on mógł funkcjonować jako dom całoroczny przy akceptowalnych wydatkach na jego ogrzewanie.

Niesamowita szybkość budowy domu w zabudowie szkieletowej

Z pewnością jest to pierwsza, ważna cecha domów szkieletowych- zazwyczaj powstają one z gotowych elementów, które trzeba złożyć jak elementy jednej układanki. Są to konstrukcje modułowe lub też prefabrykowane. W przypadku domów szkieletowych czas budowy jest zawsze wskazywany jako największa zaleta tejże technologii. Można stwierdzić, że jest on naprawdę bardzo krótki, właściwie nieporównywalnie krótszy niż w przypadku domu w technologii murowanej. Stawianie domu szkieletowego można rozpocząć tak naprawdę o każdej porze roku, głównie ze względu na to, że cały proces jego budowy odbywa się tak naprawdę na sucho. W przypadku domów murowanych jest inaczej- konieczne są prace wykonywane na mokro, przez co szacuje się, że optymalnym zapasem czasu na budowę domu murowanego jest okres 2 sezonów. W przypadku domu drewnianego- spokojnie wystarczy jeden. Dom drewniany będzie więc odpowiedni dla kogoś, kto chce zdecydować się na szybsze i prostsze rozwiązanie biorąc pod uwagę sam proces budowy.

Dom, który łatwo może ulegać przeobrażeniom

Trzeba też przyznać, że niewątpliwe zalety domów szkieletowych wiążą się także z możliwościami wprowadzania w takich budynkach dowolnych modyfikacji, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Tak, jak łatwo się je buduje, tak łatwo można zmieniać ich oblicze w razie konieczności. Taki dom łatwo jest rozbudować, dodać jakieś pomieszczenie, coś przekształcić lub zmienić według własnych potrzeb. W przypadku domów murowanych, gdzie prace trwają długo, są skomplikowane i których nie można przeprowadzać zimą- jest to znacznie trudniejsze i bardziej kosztowne. Drewniane konstrukcje są lekkie, szybko się je montuje, a więc możemy sobie na takie modyfikacje częściej pozwalać. Zawsze warto więc wziąć pod uwagę budowę domu w takiej właśnie technologii, nawet jeśli w naszym kraju jest to nadal rozwiązanie rzadziej praktykowane. Być może budynek drewniany znacznie lepiej sprawdzi się w naszym przypadku w porównaniu do murowanego.